Složení pracích prostředků The Laundress

The Laundress_složení pracích prostředkůAlkohol (také ethanol)

Přírodní rozpouštědlo s mimořádnými čisticími a antibakteriálními vlastnostmi. The Laundress Fabric Fresh spreje obsahují alkohol kvůli antibakteriálním účinkům, a to v množství, které je bezpečné pro použití na všechny druhy látek a povrchů.

 

Náhrada bělidla (bělicí činidlo na bázi kyslíku bez obsahu chloru)

Perkarbonát sodný je bělicí činidlo na bázi kyslíku bez obsahu chloru. Kyslíkové bělidlo uvolňuje aktivní kyslík do vody a vyvolává jemnější bělicí (oxidační) účinek než chlorové bělidlo. Činidlo je bezpečné i pro barevné prádlo, bělí a rozjasňuje látky a odstraňuje i odolné skvrny. Navíc pomáhá odstraňovat zápach – rozbíjí špínu na malé částice, které jsou následně odstraněny pracím prostředkem. Tento prostředek je vhodný téměř pro všechny pratelné materiály a druhy povrchů. Vyšší teplota vody urychluje bělicí účinek nechlorového bělidla. Jakmile teplota vody klesne, je potřeba prodloužit dobu bělení.

 

Podpůrné čisticí prostředky

Složka, která zlepšuje čisticí účinnost povrchově aktivních látek tím, že na sebe naváže a změkčí minerály a ionty ve vodě. Skvrny a špína se tak odstraňuje mnohem snadněji. Tyto prostředky rovněž poskytují zásaditost a tlumí pH, což také ulehčuje čištění. The Laundress používá několik typů podpůrných čisticích prostředků minerálního původu:

  • Borax (boritan sodný) – přírodní čisticí prostředek na minerální bázi, který zároveň stabilizuje enzymy
  • Glukonát sodný – čisticí prostředek na bázi kukuřice; tlumí pH a zároveň zabraňuje rozpadu enzymů
  • Chlorid vápenatý – přírodní čisticí prostředek na minerální bázi, který zároveň stabilizuje enzymy

 

Prostředek pro ochranu barev

Směs různých složek, zabudovaná v třídimensionální polymerické struktuře, která během praní spolehlivě odstraní špínu a mikrovlákna. Produkty The Laundress tak pomáhají udržovat oblečení zářivé a prodloužit jeho životnost.

 

Enzymy

Biologické bílkoviny, které fungují jako vysoce selektivní katalyzátory. Urychlují rozpad špíny a skvrn. Ty jsou následně odstraněny pracím prostředkem. Enzymy se dělí do skupin podle typu špíny, kterou odstraňují. Produkty The Laundress používají enzymy ve vysoké koncentraci, čímž se maximalizuje jejich účinek.

  • Amyláza rozkládá škrobové skvrny na uhlovodíky, čímž je pomáhá odbourávat
  • Celuláza odbourává saze či hlínu a zároveň zamezuje tvoření žmolků a zašednutí bavlněných látek. The Laundress Darks Detergent obsahuje tyto enzymy ve vysoké koncentraci.
  • Lipáza odstraňuje tukové a olejové skvrny, např. salátovou zálivku, mastnotu, máslo apod.
  • Mananáza se zaměřuje na guarovou gumu. Tento zahušťovač, který se vyskytuje od jídla po kosmetiku, je jako magnet na skvrny. Mananáza zamezuje zašednutí, které je nejvíce nápadné na bílém oblečení a prádle. Tento enzym je proto obsažen v The Laundress White Detergent.
  • Proteáza bojuje proti bílkovinným skvrnám od krve a mléka, dětské výživy, trávy, vajec či např. proti skvrnám na dětském oblečení.

The Laundress_Ekologické prostředky2

 

Ethanol (alkohol)

Přírodní rozpouštědlo s mimořádnými čisticími a antibakteriálními vlastnostmi. The Laundress prostředky na domácí čištění obsahují alkohol; díky tomu rychle schnou a nezanechávají stopy.

 

Aviváž

Prostředek, který slouží ke změkčení látek a vyhlazení jejich povrchu. Prádlo díky ní rychleji schne, nemá statický náboj a je méně mačkavé. Hlavní složka většiny aviváží je lůj (zvířecí tuk). The Laundress aviváž je rostlinného původu (na bázi řepky).

 

Vůně a éterické oleje

Směs éterických olejů, pryskyřice (z rostlin, květin, stonků, kořenů a semen), absolutních silic (éterické oleje, získané extrakcí organickými prostředky) a syntetických molekul. The Laundress prostředky obsahují kombinaci přírodních éterických olejů a syntetických molekul, která jim propůjčuje lehkou a svěží vůni a zároveň udržuje stabilní strukturu vůně. Tyto éterické oleje mají i čisticí a antibakteriální účinky.

 

Odmašťovač

Látka, která pomáhá odstraňovat mastnotu a přilepené zbytky z většiny omyvatelných povrchů a náčiní v domě. Vážou se na nepolární mastné skvrny a umožňují tak jejich odstranění během čištění povrchu. Čisticí prostředky pro domov The Laundress obsahují odmašťovač na rostlinné bázi pro efektivnější úklid.

 

Škrob

Škrob ve spreji se běžně používá pouze na bavlnu a len, zatímco škrob pro konečnou úpravu látky či apretura je vhodný pro umělé materiály. Škrob v aerosolovém rozprašovači je vyroben za pomocí propanu a jiných nebezpečných látek a může být toxický. Škrob The Laundress v mechanickém rozprašovači je vyroben z kukuřičného škrobu a může se používat na bavlnu, len i umělé látky. Stiffen Up poskytuje lehkou až střední fixaci, dodává oblečení tvar, zvyšuje odolnost proti špíně a snižuje čas potřebný k vyžehlení oblečení.

 

Povrchově aktivní látky (surfaktanty, tenzidy)

Látky, které mění snižují povrchové napětí vody, a tím mění její vlastnosti. Čisticí roztok se tak rychleji dostane ke špíně, odstraní ji a zabrání jejímu opětovnému usazení na povrchu látky. Tenzidy pomáhají rozpustit a odstranit špínu a skvrny. Většina pracích prostředků používá povrchově aktivní látky na bázi ropy, které nejsou vhodné pro lidi ani životní prostředí. The Laundress výrobky obsahují koncentrované směsi biologicky odbouratelných rostlinných tenzidů na bázi kokosu a cukru. Tyto prostředky umí dokonale vyčistit vaše prádlo.

  • Aniontové povrchově aktivní látky – tenzidy, jejichž hydrofilní (přitahující vodu) část obsahuje negativně nabitou skupinu (anionty). Tyto látky tvoří hustou pěnu a mají účinné čisticí vlastnosti.
  • Neionogenní povrchově aktivní látky – tenzidy, jejichž hydrofilní část nemá elektrický náboj. Neionogenní tenzidy skvěle odstraňují mastnotu a špínu a účinkují dobře i v tvrdé vodě.

 

The Laundress_Ekologické prostředky3

Ocet

Kyselá tekutina vyrobená fermentací ethanolu. Bílý ocet je často využíván jako čistič v domácnosti, protože díky své kyselosti umí rozpustit špínu z hladkých povrchů. Většinou se doporučuje rozpustit ocet ve vodě, aby bylo použití bezpečné a aby ocet nepoškodil čištěnou plochu. Scented Vinegar od The Laundress je 100% čistý a destilovaný, aby se odstranila silně kyselá složka. Tento ocet je vhodný k domácímu čištění, protože je bezpečný a účinný. Dá se také použít jako odstraňovač zápachů na látky, jako jsou hedvábí a vlna, na které se nedá použít The Laundress bělidlo – All-Purpose Bleach Alternative.